- Forsiden
- Zebra Technologies Corporation
- Zebra Z-Ultimate 3000T Thermal Transfer (Polyester) Labels
Zebra Z-Ultimate 3000T Thermal Transfer (Polyester) Labels
| Label width: Optional | |
| Label hight: Optional | |
| Recommended color ribbon: RESIN (5095) | |
| Fits for various Thermal Transfer printers:GC420T, GK420T, GX420T, GX430T, ZD420T, ZD421T, ZD621T, ZT220, ZT230, ZT231 |
- Zebra ZipShip 5095, Termo Transfer farvebånd, Resin, Bredde: 84mm, Længde: 74m, Kerne: 12.7, Farve: Sort90,33 DKKVarenummer: 05095GS08407Leveringstid: 1 - 3 ArbejdsdageKommentar: Minimum ordremængde 12
- Zebra ZipShip 5095, Termo Transfer, Farvebånd, Resin | Harpiks, Dimensioner: Bredde: 110mm, Længde: 300m, Kerne: 25,4, Emballageenhed: 6, Farve, Sort472,00 DKKVarenummer: 05095BK11030Leveringstid: 1 - 3 ArbejdsdageKommentar: Minimum ordremængde 6
- Zebra ZipShip 5095, Thermal Transfer, Ribbon, Resin, Dimensions: W: 60mm, Length: 300m, Core: 25,4, Colour, Black257,56 DKKVarenummer: 05095BK06030Leveringstid: 1 - 3 ArbejdsdageKommentar: Minimum ordremængde 6
- Zebra ZipShip 5095, Termo Transfer Bånd, Resin, Bredde: 110mm, Længde: 74m, Kerne: 12.7mm, Farve, Sort118,25 DKKVarenummer: 05095GS11007Leveringstid: 1 - 3 ArbejdsdageKommentar: Minimum ordremængde 12
- Zebra ZipShip 5095, Termotransfer bånd, Båndkvalitet: Resin, Bredde: 83mm, Længde: 300m, Kerne: 25.4mm, Emballageenhed: 6, Farve: Sort356,09 DKKVarenummer: 05095BK08330Leveringstid: 1 - 3 ArbejdsdageKommentar: Minimum ordremængde 6
- Zebra ZipShip 5095, Termo Transfer, Farvebånd, Resin | Harpiks, Bredde: 110mm, Længde: 450m, Kerne: 25.4mm, Farve: Sort705,12 DKKVarenummer: 05095BK11045Leveringstid: 1 - 3 ArbejdsdageKommentar: Minimum ordremængde 6
- Zebra ZipShip 5095, Termo Transfer Bånd, Resin, Dimensioner: Bredde: 64mm, Længde: 74m, Kerne: 12.7, Farve, Sort68,80 DKKVarenummer: 05095GS06407Leveringstid: 1 - 3 ArbejdsdageKommentar: Minimum ordremængde 12
Zebra Z-Ultimate® 3000T
Label Roll
Features
• Outstanding print quality, smear and scratch resistance
• Good resistance to moderate and harsh chemicals and solvents
• Excellent adhesion to a wide range of surfaces
• Tear and water resistant
• UL approved for electronic equipment, as a label which will last as long as the product
• CSA certified for use with Zebra 4800, 5095, 5100 ribbons
Suggested Applications
• Sterile services labelling including autoclave
• Rating plate and component labelling
• Shelf or scan-pallet labels
• Water-immersed labels or labels which are continually scanned
• Applications where labels are in contact with moving parts or friction conveyor drives
• Labels exposed to acid or alkali solutions; top side printed circuit board applications
| Recommended Zebra Printers: | P4T, desktop, mid-range and highperformance thermal printers |
| Recommended Zebra Ribbons: | 4800, 5095, 5100 |
| Minimum Application Temperature: | 2°C |
| Service Temperature Range: | -40°C to 150°C |
| Recommended Storage Conditions: | 1 year duration when stored at 0°C to 21°C, at 35% to 50% RH |
| Expected Life Span in Application: | Indoor use, 1 year+; Outdoor use, 1 year+ |
| Produkt Type | Etiketter |
|---|---|
| Produktmodel | Zebra Z-Ultimate 3000T |
| Etiket formen | Firkantet |
| Rækker på rulle | 1 række |
| Rullediameter (mm) | 127 |






