| Label quality: Thermal Transfer, Synthetic | Polyester | Glossy | |
| Width: 102mm | Hight: 51mm | |
| Roll diameter: 200mm | Roll inner core: 76mm | |
| Labels per roll: 2740 |
| Varenummer | Lager: | Leveringstid: | Kommentar: |
|---|---|---|---|
| 880350-050 | På lager | 1 - 3 Arbejdsdage | Minimum ordremængde 4 |
Zebra Z-Ultimate 3000T
Label Roll
Features
• Outstanding print quality, smear and scratch resistance
• Good resistance to moderate and harsh chemicals and solvents
• Excellent adhesion to a wide range of surfaces
• Tear and water resistant
• UL approved for electronic equipment, as a label which will last as long as the product
• CSA certified for use with Zebra 4800, 5095, 5100 ribbons
Suggested Applications
• Sterile services labelling including autoclave
• Rating plate and component labelling
• Shelf or scan-pallet labels
• Water-immersed labels or labels which are continually scanned
• Applications where labels are in contact with moving parts or friction conveyor drives
• Labels exposed to acid or alkali solutions; top side printed circuit board applications
| Recommended Zebra Printers: | Mid-range and highperformance Thermal Transfer printers |
| Recommended Zebra Ribbons: | 4800, 5095, 5100 |
| Minimum Application Temperature: | 2°C |
| Service Temperature Range: | -40°C to 150°C |
| Recommended Storage Conditions: | 1 year duration when stored at 0°C to 21°C, at 35% to 50% RH |
| Expected Life Span in Application: | Indoor use, 1 year+; Outdoor use, 1 year+ |
| Produkt Type | Etiketter |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Producent | Zebra |
| Produktmodel | Zebra Z-Ultimate 3000T |
| Antall ruller i pakken | 4 |
| Etiket formen | Firkantet |
| Rækker på rulle | 1 række |
| Belægning | Polyester |
| Etiket indre diameter (mm) | 76 |
| Etiketbredde (mm) | 102 |
| Etikettehøjde (mm) | 51 |
| Rullediameter (mm) | 200 |
| Etiket pr. rulle (mm) | 2740 |
| Etiket kvalitet | Termo transfer |
| Etiketmateriale | Polyester |
| Perforerede? | Ingen |
| Klæbemiddel | Permanente |